2019 Tournament Team Results


Sunday, August 4, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 3
    Preble Green 5
 
Sunday, August 4, 2019 @ 9:20am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 4
    Peshtigo 10U 3
 
Sunday, August 4, 2019 @ 9:20am
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
    Peshtigo 3
 
Saturday, August 3, 2019 @ 8:16pm
Final
    Kimberly 0
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 13
 
Saturday, August 3, 2019 @ 6:40pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 12
    Kimberly 0
 
Friday, August 2, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 11
    West Allis Wolves White 0
 
Friday, August 2, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 11
    West Allis Wolves-White 0
 
Thursday, August 1, 2019 @ 5:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 2
    preble 3
 
Thursday, August 1, 2019 @ 5:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 2
    Preble Gold 3
 
Sunday, July 28, 2019 @ 9:30am
Final
    Prebble 8
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 0
 
Sunday, July 28, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
    River Rebels 6
 
Saturday, July 27, 2019 @ 12:30pm
Final
    South Appleton Rockers 2
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 10
 
Saturday, July 27, 2019 @ 8:00am
Final
    Plover U9 3
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 6
 
Friday, July 26, 2019 @ 2:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 0
    Preble Green 11
 
Friday, July 26, 2019 @ 12:30pm
Final
    BayPort White 3
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 14
 
Friday, July 26, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 2
    River Rebels 6
 
Thursday, July 25, 2019 @ 6:30pm
Final
    Seymour 3
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 6
 
Sunday, July 21, 2019 @ 4:25pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 7
    Shawano 3
 
Sunday, July 21, 2019 @ 1:45pm
Final
    Hortonville 3
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 2
 
Sunday, July 21, 2019 @ 11:45am
Final
    Wausau 3
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 4
 
Sunday, July 21, 2019 @ 11:15am
Final
    Wisconsin REBELS 2
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 5
 
Saturday, July 20, 2019 @ 9:30am
Final
    Pestigo 5
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
 
Saturday, July 20, 2019 @ 9:30am
Final
    Mosinee 3
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 4
 
Friday, July 19, 2019 @ 6:30pm
Final
    Seymour 11
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 2
 
Friday, July 19, 2019 @ 5:00pm
Final
    Shawano 4
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 5
 
Sunday, July 14, 2019 @ 2:40pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 12
    Lady Hawks 5
 
Sunday, July 14, 2019 @ 2:40pm
Final
    Lady Hawks 5
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 12
 
Sunday, July 14, 2019 @ 2:00pm
Final
     9
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
 
Sunday, July 14, 2019 @ 12:00pm
Final
    Mequon Heat 6
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 8
 
Sunday, July 14, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 8
    Mequon Heat 10U 6
 
Sunday, July 14, 2019 @ 8:00am
Final
    Sussex Jr. Chargers 2
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 13
 
Sunday, July 14, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 13
    Sussex Jr. Chargers 2
 
Saturday, July 13, 2019 @ 3:30pm
Final
    Shawano Red 2
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 3
 
Saturday, July 13, 2019 @ 1:20pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 18
    Sussex Jr Chargers 1
 
Saturday, July 13, 2019 @ 1:20pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 18
    Sussex Jr Chargers 1
 
Saturday, July 13, 2019 @ 10:40am
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 2
    Bronco Select 4
 
Saturday, July 13, 2019 @ 10:40am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 2
    Bronco Select 4
 
Saturday, July 13, 2019 @ 9:30am
Final
    Pulaski 0
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 8
 
Saturday, July 13, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
    New Berlin Magic - Red 10
 
Saturday, July 13, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 1
    New Berlin Magic Red 10
 
Friday, July 12, 2019 @ 6:30pm
Final
    Marathon City 1
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 5
 
Friday, July 12, 2019 @ 5:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 17
    Shawano tournament totals 10
 
Saturday, July 6, 2019 @ 2:30pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 1
    Wisconsin Extreme 5
 
Saturday, July 6, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 7
    Hortonville Red 3
 
Friday, July 5, 2019 @ 3:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 0
    Polar Bear Red 6
 
Saturday, June 29, 2019 @ 8:00am
Final
    Bonduel 5
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 5
 
Sunday, June 23, 2019 @ 5:00pm
Final
    WI Heat 5
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
 
Sunday, June 23, 2019 @ 2:00pm
Final
    Wrightstown 9
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 0
 
Sunday, June 23, 2019 @ 11:15am
Final
    GB Preble 6
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 14
 
Sunday, June 23, 2019 @ 8:15am
Final
    Ripon 1
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 13
 
Sunday, June 23, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 8
    Preble Black 2
 
Saturday, June 22, 2019 @ 8:15pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 5
    Lux-Casco 6
 
Saturday, June 22, 2019 @ 5:00pm
Final
    Ashwaubenon 5
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 6
 
Saturday, June 22, 2019 @ 1:00pm
Final
    Germantown 4
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 12
 
Saturday, June 22, 2019 @ 8:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 17
    Lakeshore Rise - Kozlowsk 2
 
Friday, June 21, 2019 @ 5:15pm
Final
    Preble Black 7
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
 
Friday, June 21, 2019 @ 5:00pm
Final
    Kimberly 17
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 1
 
Friday, June 21, 2019 @ 3:30pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 10
    Pirate Fastpitch Blue 3
 
Friday, June 21, 2019 @ 2:15pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 1
    Wisconsin Heat 7
 
Sunday, June 16, 2019 @ 4:00pm
Final
    Merrill 5
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 1
 
Sunday, June 16, 2019 @ 3:00pm
Final
    Bay Port 5
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 6
 
Sunday, June 16, 2019 @ 12:30pm
Final
    ISA 13
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 12
 
Sunday, June 16, 2019 @ 11:15am
Final
    Marinette 1
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 12
 
Saturday, June 15, 2019 @ 7:00pm
Final
    Ashwaubenon 4
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 1
 
Saturday, June 15, 2019 @ 6:00pm
Final
    Bonduel 0
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 3
 
Saturday, June 15, 2019 @ 5:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 2
    Merrill 5
 
Saturday, June 15, 2019 @ 3:30pm
Final
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 13
    Oconto 1
 
Saturday, June 15, 2019 @ 12:00pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 0
    Preble 0
 
Sunday, June 9, 2019 @ 12:30pm
Final
    DGSA Fire - Orange 18
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 12
 
Sunday, June 9, 2019 @ 9:30am
Final
    Bay Port 7
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 8
 
Saturday, June 8, 2019 @ 5:00pm
Final
    Kaukauna White 6
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 24
 
Saturday, June 8, 2019 @ 12:30pm
Final
    Denmark 19
U8 DGSA Fire - Red (TT EAST U8) 13
 
Sunday, June 2, 2019 @ 5:00pm
Final
    Luxemburg - Casco - Black 5
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
 
Sunday, June 2, 2019 @ 2:00pm
Final
    Denmaark 0
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
 
Sunday, June 2, 2019 @ 12:30pm
Final
    DGSA Fire - Orange 5
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 6
 
Sunday, June 2, 2019 @ 12:30pm
Final
    EDP Red 6
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 5
 
Sunday, June 2, 2019 @ 11:00am
Final
    Southern Door 2
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 6
 
Sunday, June 2, 2019 @ 11:00am
Final
    South Appleton Rockers 1
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
 
Saturday, June 1, 2019 @ 7:00pm
Final
    Dgsa fire red 5
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 3
 
Saturday, June 1, 2019 @ 4:00pm
Final
    Pirate Fastpitch white 2
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 6
 
Saturday, June 1, 2019 @ 3:00pm
Final
    Kaukauna Orange 6
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 1
 
Saturday, June 1, 2019 @ 1:00pm
Final
    Preble 0
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 4
 
Saturday, June 1, 2019 @ 12:00pm
Final
    Preble Black 6
U12 DGSA Fire - Black (TT UNITED U12) 3
 
Friday, May 31, 2019 @ 5:00pm
Final
    Denmark 1
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 7
 
Friday, May 31, 2019 @ 5:00pm
Final
    Kaukauna 0
U10 DGSA Fire - Orange (TT WEST U10) 14
 
Saturday, May 18, 2019 @ 2:30pm
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 0
    Lux-Casco Black 20
 
Saturday, May 18, 2019 @ 10:00am
Final
U10 DGSA Fire - Red (TT EAST U10) 1
    Southern Door 9